Ginekologia estetyczna

Perineoplastyka

Umów się na e-konsultację

+48 22 654 90 60

konstancin@drszczyt.pl

Zabieg "zawężania wejścia" 


Zabieg wykonywany jest u pacjentek cierpiących z powodu „otwartego wejścia” do pochwy powstałego najczęściej w wyniku urazów okołoporodowych.

Ta procedura jest najczęściej przeprowadzana razem z plastyką pochwy, jednak może być ona wykonana jako jedyny zabieg w przypadku, kiedy pochwa nie jest zbyt szeroka a jedynym problemem jest jej zniekształcone i poszerzone wejście, czyli przedsionek pochwy i krocze. 

Operacja polega na wycięciu w kształcie rombu zniekształconych tkanek przedsionka pochwy i krocza i pośrodkowym ich zszyciu łącznie ze zbliżeniem mięśni okalających przedsionek pochwy. Stosowane szwy są wchłanialne, a blizna pozabiegowa jest niewidoczna po wygojeniu.  Tak wykonana procedura pozwala na trwały efekt funkcjonalny i kosmetyczny, w przeciwieństwie do metod mniej inwazyjnych, jak np. „Vaginal Narrower”,  które dają efekt przejściowej poprawy wyglądu (2-3 lat). Jednak mogą być one wykonane u kobiet, które nie chcą poddać się pełnemu zabiegowi operacyjnemu , a jedynie krótkiej i małoinwazyjnej procedurze. Stosowana tutaj specjalna nić zwęża wejście do pochwy, czyli jej przedsionek, i rozpuszcza się w ciągu 2-3 lat. 

Po każdym z wyżej wymienionych zabiegów nie wolno współżyć i kąpać się w wannie przez okres 4 - 6 tygodni. W tym czasie należy dbać, żeby okolica operowana była sucha i czysta. 

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu około 30 - 60 minut
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B
Znieczulenie dożylne
Pobyt w klinice 1 doba
Okres absencji seksualnej 6 tygodni
Zdjęcie szwów szwy wchłanialne – nie wymagają usunięcia
Zmiana opatrunków ------
Przeciwwskazania skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek.

Perineoplastyka - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Perineoplastyka (plastyka krocza) 5 000 PLN

Zabiegi uzupełniające

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności