Ginekologia estetyczna

Waginoplastyka

Umów się na e-konsultację

+48 22 654 90 60

konstancin@drszczyt.pl

Przywrócenie młodego wyglądu okolic intymnych

 

Waginoplastyka to zabieg z kategorii ginekologii estetycznej. Przeznaczona jest dla kobiet, które doświadczyły trudnego porodu lub urodziły się z wrodzonymi wadami pochwy. Dzięki prezentowanej formie zabiegu możliwe jest przywrócenie pierwotnego stanu miejsc intymnych lub ich całkowite odnowienie. Waginoplastyka przeznaczona jest dla kobiet, które przeszły wiele porodów, dla osób zmagających się z otyłością, wykonujących ciężką pracę fizyczną oraz kobiet odczuwających dyskomfort z powodu wrodzonych wad. Ponadto przez lekarzy specjalistów zalecana jest zawsze, gdy dochodzi do rozciągnięcia okrężnych mięśni pochwy oraz uszkodzenia mięśni dna miednicy, co doprowadza do obniżenia się krocza i powiększenia wejścia do pochwy. Waginoplastyka przez niektórych bywa nazywana uelastycznieniem, ponieważ polega na poprawieniu napięcia mięśni pochwy. Niezwykle ważnym aspektem samego zabiegu jest to, aby plastykę pochwy wykonywał ginekolog, który ma wiedzę oraz odpowiednie przygotowanie do wykonywania zabiegów.

Głównymi przeciwwskazaniami waginoplastyki są planowana ciąża, zły stan zdrowia (świadczące o tym wyniki zaleconych badań), zaburzenia krzepnięcia krwi oraz nowotwory. Zabieg wykonywany jest na znieczuleniu ogólnym. Lekarz podejmuje się nacięcia tylnej ściany pochwy i usunięcia nadmiaru tkanek, po czym rozpuszczalnymi nićmi zszywa mięśnie oraz śluzówkę pochwy. Pacjentka powinna pozostać w szpitalu co najmniej 24 godziny.

Całkowita rekonwalescencja po odbytej plastyce pochwy trwa około 2 miesięce — po tym czasie można swobodnie wrócić do aktywności seksualnej. Wizyta kontrolna odbywa się po 7 dniach od operacji. Przez okres dwóch tygodni może utrzymywać się obrzęk oraz zasinienie krocza. W celu zminimalizowana bólu oraz podwyższonej temperatury ciała można przyjmować środki przeciwbólowe. Ważne jest, aby zadbać o dokładną i odpowiednią higienę krocza.

Końcowym efektem waginoplatyki jest zmiana szerokości pochwy oraz poprawienie napięcia mięśni pochwy. Nie bez znaczenia jest również aspekt wizualny, który ulega poprawie. Kobiety, które zdecydowały się na korekcję pochwy, dzięki zabiegowi odzyskują pewność siebie.

Najczęściej zadawane pytania

Zabiegi tego typu wykonuje się standardowo u pacjentek po ukończeniu 18.roku życia.

Czas gojenia wynosi 6 tygodni.

Należy wykonywać okłady z lodu 5-6 x dziennie po 30 minut, stosować Octenisept, preparat Tantum Rosa oraz przepisane maści i globulki przez 7 dni po zabiegu. Przez 6 tygodni należy unikać kąpieli w wannie, basenie.

Teoretycznie można wykonać zabieg po 6 tygodniach, ale najlepiej jest odczekać co najmniej 2 miesiące po porodzie.

Po co najmniej 6. tygodniach od operacji.

W przypadku tego zabiegu ciężko jest uzyskać możliwość refundacji. Można ewentualnie połączyć plastykę pochwy z bardziej poważną procedurą. Operacje wykonywane w klinice Dr Szczyt wykonywane są natomiast wyłącznie prywatnie.

Jest to kwestia indywidualna. Sam zabieg nie boli, ponieważ jest przeprowadzany w znieczuleniu, natomiast rekonwalescencja potrafi być niekomfortowa dla pacjentki.

Nie, pod warunkiem nie wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych.

Jak każdy zabieg chirurgiczny wiąże się z możliwością wystąpienia skutków ubocznych.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu około 90 - 120 minut
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B
Znieczulenie dożylne
Pobyt w klinice 1 doba
Okres absencji seksualnej 6 tygodni
Zdjęcie szwów szwy wchłanialne – nie wymagają usunięcia
Zmiana opatrunków ------
Przeciwwskazania skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek.

Waginoplastyka - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Waginoplastyka 7 000 PLN 9 000 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności