Medycyna estetyczna

Osocze bogatopłytkowe

Długotrwała regeneracja i rewitalizacja skóry twarzy

Starzenie się skóry to naturalny proces, który polega na spowolnieniu odnowy komórek i zmniejszeniu ich biologicznej aktywności. Mimo że nie można tego całkowicie zahamować, istnieją skuteczne sposoby na to, aby spowolnić zmiany zachodzące w naszym organizmie i wyglądzie. Jednym z najbardziej popularnych jest zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe, inaczej określany mianem wampirzego liftingu.

Osocze bogatopłytkowe to preparat, który jest pozyskiwany z krwi pacjenta, a stężenie płytek krwi jest w nim większe w porównaniu do naturalnego, fizjologicznego osocza. Taka terapia jest już od wielu lat z sukcesami stosowana nie tylko w medycynie estetycznej, ale i stomatologii, chirurgii rekonstrukcyjnej czy ortopedii. Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się w celu przyspieszenia gojenia się ran, wygładzania blizn, regeneracji tkanek przyzębia i odbudowy tkanki kostnej. Pozwala ono również na zmniejszenie widoczności oznak starzenia się skóry.

Jak wygląda terapia osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi od pacjenta, ok. 6 – 60 ml. Trafia ona do specjalnych probówek, które następnie umieszcza się w urządzeniu umożliwiającym jej odwirowanie. Dochodzi wtedy do oddzielenia leukocytów i erytrocytów od osocza z płytkami krwi. W ten sposób uzyskuje się preparat nazywany osoczem bogatopłytkowym, który później wstrzykuje się w skórę pacjenta. Robi się to liniowo, wzdłuż wybranej fałdy czy zmarszczki lub poprzez zastosowanie klasycznej techniki mezoterapii.

Osocze bogatopłytkowe pobudza macierzyste komórki do namnażania, a ponadto pobudza fibroblasty, aby wytwarzały nowy kolagen. To pozwala na regenerację i rewitalizację skóry. Co istotne, zabieg jest w pełni bezpieczny. Wstrzykiwany w skórę preparat jest naturalny, gdyż uzyskuje się go z krwi pacjenta, co eliminuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Co prawda tuż po podaniu osocza bogatopłytkowego na skórze może pojawić się zaczerwienienie, delikatny obrzęk i bolesność, ale jest to charakterystyczna reakcja organizmu na zastosowany zastrzyk. Objawy te szybko ustępują. Nie należy się też obawiać, że terapia osoczem bogatopłytkowym będzie bardzo bolesna. Przed wstrzyknięciem preparatu na skórę nanoszony jest krem mający na celu zminimalizowanie odczuwania dyskomfortu.

Jakie efekty zapewnia osocze bogatopłytkowe?

Zabieg pozwala na rewitalizację i ujednolicenie kolorytu skóry, ponadto poprawia jej elastyczność, gęstość oraz napięcie. Zmarszczki są wygładzone, a tym samym mniej widoczne, w efekcie czego pacjenci mogą cieszyć się młodszym i bardziej promiennym wyglądem. Terapia osoczem bogatopłytkowym umożliwia też przebudowę włókien kolagenowych i poprawę ukrwienia skóry. Zabieg jest bardzo skuteczny, rezultaty są widoczne już po 2 tygodniach po jego przeprowadzeniu i utrzymują się nawet kilkanaście miesięcy.

Osocze bogatopłytkowe – wskazania

Terapia osoczem bogatopłytkowym jest polecana osobom chcącym pozbyć się takich problemów jak:

  • zmarszczki i nieestetyczne fałdy,
  • zmęczona, wysuszona, wiotka i pozbawiona blasku skóra,
  • niejednolity odcień cery,
  • widoczne blizny, np. potrądzikowe.

Osocze bogatopłytkowe podaje się również pacjentom borykającym się z łysieniem typu męskiego. Ponadto umożliwia ono przyspieszenie procesów gojenia i regeneracji skóry po innych przebytych zabiegach medycyny estetycznej.

ZOBACZ WIDEO

Najczęściej zadawane pytania

Efekt po osoczu bogatopłytkowym utrzymuje się kilkanaście miesięcy. Serię 3-4 zabiegów można wykonywać co roku.

Efekty widoczne są już po 2 tygodniach. Stymulacja i przebudowa skóry trwa jeszcze kilka miesięcy.

Efekty terapii osoczem bogatopłytkowym widać już po pierwszym zabiegu, dla osiągnięcia optymalnych efektów należy wykonać serię 3-4 zabiegów.

Osocze bogatopłytkowe należy wykonywać w serii kilku zabiegów, zazwyczaj co 2-4 tygodnie.

Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem, który nie znajduje się w koszyku świadczeń gwarantowanych przez NFZ.  Jest to zabieg, którego nadrzędnym celem jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta, a nie leczenie konkretnej jednostki chorobowej.

Podczas podawania osocza bogatopłytkowego  odczuwalny może być niewielki dyskomfort, ale specjalny krem znieczulający minimalizuje doznania bólowe.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu ok 60 min.
Wymagane badania -------
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja -------
Zdjęcie szwów -------
Zmiana opatrunków -------
Przeciwwskazania ciąża, czynna infekcja, czynna opryszczka, zmiany ropne na skórze, infekcja ogólnoustrojowa

Osocze bogatopłytkowe - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Osocze bogatopłytkowe 1 500 PLN 4 000 PLN