Medycyna estetyczna

Osocze bogatopłytkowe

Umów się na e-konsultację

+48 22 654 90 60

konstancin@drszczyt.pl

W harmonii z Twoim ciałem

Proces starzenia się skóry, to nic innego jak spowolnienie odnowy komórek. Nasz organizm, mniej wydajny niż w młodości, przestaje dawać sobie radę z ich samodzielną regeneracją. Możemy go wspomóc różnymi zabiegami – wystarczy wybrać ten najodpowiedniejszy dla siebie. Terapię osoczem bogatopłytkowym polecamy pacjentom poszukującym produktów naturalnych lub uczulonym na inne preparaty.

Jest to specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. Metoda ta od dekady stosowana jest z ogromnymi sukcesami w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii. Jest szczególnie przydatna w gojeniu ran, odbudowie tkanki kostnej czy regeneracji i gojeniu tkanek przyzębia.

Technologię tę wykorzystuje na potrzeby odnowy skóry również medycyna estetyczna. Osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Zabieg zapewnia długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy, a przy tym jest całkowicie naturalny i biokompatybilny z Twoim ciałem, bez ryzyka wystąpienia nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

 

Wskazania do zabiegu

  • rewitalizacja skóry twarzy (skóra zmęczona, bez napięcia, niejednolity kolor, skóra wysuszona, wiotka, pozbawiona blasku)
  • oznaki starzenia się skóry (fałdy, zmarszczki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry)
  • przebyte zabiegi medycyny estetycznej (regeneracja skóry, przyspieszenie gojenia)
  • łysienie typu męskiego
 

Przebieg zabiegu

W pierwszej fazie zabiegu lekarz pobiera niewielką ilość (6 – 60 ml) krwi pacjenta do specjalnych probówek, które poddaje się wirowaniu w celu oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie wstrzykuje się w skórę stosując klasyczną technikę mezoterapii bądź też liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry.
 
 

Efekty zabiegu

  • rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
  • przebudowa włókien kolagenowych
  • poprawa ukrwienia skóry
  • wygładzenie zmarszczek i fałd poprzez biostymulację komórek skóry
  • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej

 

Najczęściej zadawane pytania

Efekt po osoczu bogatopłytkowym utrzymuje się kilkanaście miesięcy. Serię 3-4 zabiegów można wykonywać co roku.

Efekty widoczne są już po 2 tygodniach. Stymulacja i przebudowa skóry trwa jeszcze kilka miesięcy.

Efekty terapii osoczem bogatopłytkowym widać już po pierwszym zabiegu, dla osiągnięcia optymalnych efektów należy wykonać serię 3-4 zabiegów.

Osocze bogatopłytkowe należy wykonywać w serii kilku zabiegów, zazwyczaj co 2-4 tygodnie.

Osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem, który nie znajduje się w koszyku świadczeń gwarantowanych przez NFZ.  Jest to zabieg, którego nadrzędnym celem jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta, a nie leczenie konkretnej jednostki chorobowej.

Podczas podawania osocza bogatopłytkowego  odczuwalny może być niewielki dyskomfort, ale specjalny krem znieczulający minimalizuje doznania bólowe.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu ok 60 min.
Wymagane badania -------
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja -------
Zdjęcie szwów -------
Zmiana opatrunków -------
Przeciwwskazania ciąża, czynna infekcja, czynna opryszczka, zmiany ropne na skórze, infekcja ogólnoustrojowa

Osocze bogatopłytkowe - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Osocze bogatopłytkowe 1 500 PLN 4 000 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności