Medycyna estetyczna

Piling Retises CT

Umów się na konsultację

+48 22 654 90 60

+48 22 654 12 98

Pobudź regenerację skóry

Retises CT YELLOW PEEL jest peelingiem opartym na wysokim stężeniu retinolu oraz witaminy C. Działa silnie depigmentująco, złuszczająco, odświeżająco i regeneracyjnie. Celem zabiegu jest pobudzenie procesów regeneracyjnych w głębszych warstwach skóry.

Wskazania do zabiegu:

  • skóra szara,
  • pozbawiona blasku,
  • brak jędrności,
  • przebarwienia,
  • skóra trądzikowa

Zabieg trwa około 30 minut i składa się z dwóch etapów. Najpierw na dany obszar nakładana i wmasowywana jest aktywna substancja o wysokim stężeniu witaminy C. Następnym etapem jest nałożenie specjalnej mieszanki, w skład której wchodzi 4% retinol oraz 1% propionian retinylu. Nałożone warstwy peelingu pozostają na skórze pacjenta do następnego dnia i powinny zostać zmyte samodzielnie łagodnym środkiem myjącym. W drugiej dobie od zabiegu dochodzi do złuszczania naskórka i stan ten utrzymuje się przez około cztery dni. Przez kolejne dni należy silnie nawilżać miejsce poddane kuracji (np. Hydravital Factor K, Bepanthen krem), chronić przed słońcem, stosować preparaty z filtrem min. SPF 30.

Po zabiegu skóra jest widocznie wygładzona, małe i delikatne zmarszczki ulegają spłyceniu, zostaje wyrównany koloryt skóry, następuje widoczne zwężenie porów skórnych.

Zaleca się serię 4 – 6 zabiegów, wykonywanych w odstępie od 2 do 4 tygodni.

W celu podtrzymania efektu zabiegowego: krem pielęgnacyjny Retises CT 0,25% lub 0,5% do pielęgnacji domowej.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu około 30 minut
Wymagane badania
Pobyt w Centrum wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja
Zdjęcie szwów
Zmiana opatrunków
Przeciwwskazania aktywna opryszczka, wysiewne brodawki płaskie, obecność świeżych blizn, oparzenia, ciąża, karmienie piersią

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności