Zabiegi HI-TECH

Depilacja LightSheer

Umów się na e-konsultację

+48 22 654 90 60

konstancin@drszczyt.pl

Pozbądź się owłosienia

Skuteczniejszym sposobem na usunięcie niechcianego owłosienia jest laser LightSheer - to bardzo nowoczesne urządzenie, które gwarantuje pacjentom wysoki poziom bezpieczeństwa. Dowodem na to są przyznane mu certyfikaty, m.in. ISO 9001.

Sposób działania lasera LightSheer opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Urządzenie emituje światło, które pochłaniają mieszki włosowe z melaniną. Następnie światło zmieniane jest na ciepło, w efekcie czego zniszczeniu ulegają elementy włosów odpowiadające za ich wzrost. Należy pamiętać, że laser LightSheer oddziałuje skutecznie na włosy będące w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Te, które w danym momencie są w innej fazie, a więc zaniku czy spoczynku, są obojętne na jego działanie. Z tego powodu zaleca się wykonanie depilacji w serii zabiegów (minimum 4), powtarza się je co 4-12 tygodni. Pacjenci z cienkimi i jasnymi włosami powinni pamiętać o tym, że w ich przypadku rezultaty mogą być słabsze. Aby je wzmocnić, zwykle konieczne są dodatkowe zabiegi, bez nich jasne włoski pozostaną jedynie przerzedzone.

Depilacja laserem diodowym Light Sheer przyczynia się do trwałego zniszczenia mieszków włosowych. Jest to bezpieczna metoda usuwania owłosienia, gdyż nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia skóry. Ta metoda depilacji jest polecana zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Zabiegi mogą obejmować różne partie ciała, w tym pachy, okolice bikini, plecy czy twarz.

Przygotowanie do zabiegu:

 • Skóra w depilowanej okolicy nie powinna być sucha i podrażniona. Na kilka dni przed zabiegiem warto dobrze nawilżać skórę.
 • Bezpośrednio przed zabiegiem powinno się zgolić włosy. Jednocześnie należy pamiętać opozostawieniu niewielkiego obszaru z włoskami, który później zostanie zgolony już w gabinecie. Dzięki temu możliwa jest ocena jakości wł
 • Przed zabiegiem nie można wyrywać włosów (pęsetą, woskiem, depilatorem) przez okres 4 tygodni w przypadku depilacji twarzy i 6 tygodni w innych miejscach. Pacjent może za to golić, przycinać lub depilować włoski przy użyciu odpowiedniego kremu, jednak nie należy tego robić na tydzień przed zabiegiem.
 • Przed depilacją konieczna jest rezygnacja z aplikacji kremów lub maści z witaminami A, E, C, retinoidami i kwasami owocowymi na obszar objęty depilacją (na 4 tygodnie przed zabiegiem). Preparaty działające złuszczająco powinno się odstawić tydzień wcześniej. To samo dotyczy leków oraz ziół światłouczulających jak nagietek czy dziurawiec.
 • Pacjenci stosujący doustną terapię retinoidami muszą pamiętać o zrobieniu półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
 • Aktywne infekcje skórne jak opryszczka są przeciwwskazaniem do zabiegu. Depilacja jest możliwa po upływie 2 tygodni po infekcji.
 • W przypadku aktywnej opalenizny przeprowadzenie zabiegu nie jest możliwe. Depilację można wykonać po jej ustąpieniu, zaleca się 4-6 tygodniową przerwę w opalaniu (zarówno naturalnym, jak i w solarium).

 

Częstymi i jednocześnie naturalnymi objawami występującymi po zabiegu są czasowe obrzęki oraz zaczerwienienia skóry, które samoistnie znikają po upływie 2-3 dni. W tym czasie nie należy używać dezodorantów ani antyperspirantów. Zalecane jest stosowanie fotoprotekcji w miejscach objętych działaniem lasera.

Przeciwwskazania do zabiegów:
 • ciąża,
 • choroby nowotworowe,
 • padaczka,
 • terapia hormonalna (stosowanie hormonów światłouczulających),
 • skłonność do bliznowców,
 • bielactwo,
 • aktywne infekcje skórne,
 • łuszczyca.

 

           

 

Najczęściej zadawane pytania

Efekty depilacji laserowej zauważymy już po pierwszym zabiegu.

Pierwsze efekty są widoczne już po tygodniu od zabiegu, włoski będą przerzedzone a ich odrost znacznie spowolniony.

Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy. Włosów nie należy wyrywać (pęsetą, woskiem, depilatorem) przez minimum 4 tyg. przed zabiegiem.  Unikamy zabiegów i preparatów złuszczających i silnie drażniących. 

Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem, minimalna przerwa w opalaniu naturalnym lub solarium to 4 – 6 tygodni.

Jeżeli zniszczenie włosa nastąpiło w fazie aktywnego jego wzrostu (anagen) taki włos nie wyrasta ponownie.

Światło lasera przy przejściu przez tkanki skórne, jest zatrzymywane przez chromofory (barwnik włosa, skóry)  tym samym nie przenika do krwioobiegu.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg i wykluczenie przeciwskazań gwarantują bezpieczeństwo depilacji laserowej.

Depilacja LightSheer - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Zabiegi na twarz 250 PLN 350 PLN
2 Zabiegi na nogi 500 PLN 550 PLN
3 Pachy, przedramiona, ramiona, kark (cena za pojedynczy obszar) 450 PLN
4 Klatka piersiowa 450 PLN
5 Plecy 550 PLN
6 Pośladki 350 PLN
7 Brzuch – linia biała 200 PLN
8 Bikini zwykłe lub brazylijskie 350 PLN 450 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności