Zabiegi HI-TECH

Usuwanie owłosienia metodą elektrolizy

Depilacja do zadań specjalnych

Elektroliza pozwala na trwałe usunięcie włosów poprzez wykorzystanie prądu, a dzięki jej skuteczności i bezpieczeństwu, została zatwierdzona przez Amerykański Instytut Zdrowia (FDA). Istnieją alternatywne metody depilacji takie jak - depilacja laserowa oraz foto depilacja IPL. Jednak oba te zabiegi działają tylko na włosy z zawartą melaniną, nie dając efektów na włosach jasnych i siwych, które nie mają tego barwnika.

Wskazania przed zabiegiem

Zabieg poprzedza wcześniejsza konsultacja ze specjalistą, który zaleci wykonanie niezbędnych badań w celu oceny stanu zdrowia. Jeśli pacjent zakwalifikuje się do zabiegu, warunkiem koniecznym jest zapuszczenie włosów do długości minimum 0,5 cm. Przed wykonaniem elektrolizy należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Nie należy również przyjmować leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

Przebieg usuwania owłosienia

Elektroliza trwa około 30-60 minut, w zależności od wielkości obszaru, w którym przeprowadza się zabieg. Warto również dodać, że nie wymaga znieczulenia, a po jego wykonaniu można od razu opuścić klinikę. Do przeprowadzenia zabiegu stosuje się specjalne urządzenie, które wykorzystuje przepływ prądu o wysokiej częstotliwości. Procedurę usuwania owłosienia przeprowadza się za pomocą cienkiej jednorazowej elektrody w kształcie igły lub metalowej sondy, którą wprowadza się do mieszka włosowego. Urządzenie emituje prąd elektryczny, którego zadaniem jest zniszczenie korzenia mieszka włosowego, w wyniku, którego włos jest usuwany na stałe. Prądem stałym należy potraktować każdy mieszek włosowy z osobna i należy powtarzać aż do uzyskania oczekiwanego efektu, ponieważ każdy włos rośnie w innym tempie. 

Efekty po zastosowaniu elektrolizy

Pierwsze efekty elektrolizy są zauważalne po około 3 tygodniach od wykonania zabiegu, wówczas włosy zaczynają odrastać. Jeśli zaobserwujemy przerzedzenie włosów lub ich całkowity brak, możliwe będzie ocenienie skuteczności zabiegu oraz ewentualne umówienie się na kolejny w celu uzyskania pożądanych efektów. Warto tutaj podkreślić, że efekty są także uzależnione od fazy, w której znajdował się włos podczas zabiegu. Jeśli do zniszczenia korzenia mieszka włosowego doszło w fazie jego aktywnego wzrostu (anagen), włos nie powinien już w ogóle wyrosnąć.

Po zabiegu elektrolizy

Po przeprowadzonym zabiegu może pojawić się obrzęk oraz zaczerwienienie, które powinno zniknąć w ciągu kilku godzin. W miejscach, w których dokonywane było nakłucie mogą wystąpić niewielkie strupki. W czasie gojenia tych miejsc należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce oraz stosować kremy z filtrem UV. Bardzo ważna jest również odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu elektrolizy, warto stosować kremy o działaniu łagodzącym i przyspieszającym gojenie.

Przeciwskazania do zastosowania metody elektrolizy

Bezwzględne przeciwskazania do przystąpienia do zabiegu to - ciąża, karmienie piersią, choroby serca (arytmie, zastawkowe wady serca, rozrusznik), choroby neurologiczne (padaczka), infekcje skórne w okolicach przeznaczonych do zabiegu.

Najczęściej zadawane pytania

Efekty usuwania włosków metodą elektrolizy zauważymy po ok. 3 tygodniach kiedy nastąpi ponowny odrost włosa wtedy zauważymy jego przerzedzenie lub jego brak.

Włoski zostają usunięte podczas zabiegu, jeżeli była to faza aktywnego wzrostu nie wyrastają one ponownie.

Koniecznym warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest zapuszczenie włosów na długość́ ok. 0.5 cm. Po zabiegu może wystąpić́ niewielkie zaczerwienienie lub obrzęk, który zwykle znika w przeciągu kilku godzin. W miejscach ukłuć́ igłą mogą̨ pojawić́ się̨ niewielkie strupki.

Jeżeli zniszczenie włosa nastąpiło w fazie aktywnego jego wzrostu (anagen) taki włos nie wyrasta ponownie.

Usuwanie owłosienia metodą elektrolizy nie jest szkodliwe kiedy wykluczymy wszelkie  przeciwskazania.

Usuwanie owłosienia metodą elektrolizy jest bezpieczna kiedy jest prawidłowo przeprowadzona i wykluczone zostaną przeciwskazania.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu uzależniony od wielkości obszaru (30 – 60 min)
Wymagane badania --------
Znieczulenie --------
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja --------
Zdjęcie szwów --------
Przeciwwskazania ciąża, karmienie piersią, choroby serca (arytmie, zastawkowe wady serca, rozrusznik), choroby neurologiczne (padaczka), infekcje skórne w okolicach przeznaczonych do zabiegu

Usuwanie owłosienia metodą elektrolizy - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Depilacja metodą elektrolizy 400 PLN 800 PLN