10 grudnia 2021

Kantopeksja — skuteczny sposób na powieki dolne i środkowe piętro twarzy

Mało elastyczna, słabo napięta skóra w okolicy oczu sprawia, że nasza twarz wygląda na zmęczoną, dodając nam lat. Istnieje jednak zabieg, który pozwala szybko rozwiązać ten problem plastyka powiek i midface lifting, których elementem może być kantopeksja.

Na czym dokładnie polega kantopeksja? Jej celem jest poprawa położenia kąta zewnętrznego poprzez założenie specjalnych szwów. Uzyskujemy w ten sposób poprawę napięcia skóry w tym obszarze, dzięki czemu nasze spojrzenie wygląda zdecydowanie młodziej i uzyskujemy odmłodzony wygląd środkowej części twarzy. Kiedy warto zdecydować się na ten zabieg? Kantopeksja polecana jest osobom, którym przeszkadzają widoczne oznaki starzenia, a więc mało elastyczna skóra w okolicy oczu i środkowej części twarzy. To zabieg odpowiedni także dla pacjentów, u których zewnętrzny kąt oka jest położony niżej od wewnętrznego. Do takich sytuacji dochodzi najczęściej na skutek naturalnych procesów starzenia.

Kantopeksja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w zależności od rozległości zabiegu i preferencji pacjenta. Dolegliwości bólowe po zabiegu nie są uciążliwe, dlatego też powrót do codziennych zajęć następuje stosunkowo szybko. Nie ma też konieczności przyjmowania silnych środków przeciwbólowych. Blizna po cięciu chirurgicznym jest słabo widoczna, najbardziej wysunięta jej część chowa się w naturalnie występującej zmarszczce. Rana po zabiegu zabezpieczana jest plastrami. Przez kilka dni od wykonania kantopeksji w miejscu poddanym korekcie występują zasinienia i obrzęk - to naturalne zjawisko. Opuchlizna zazwyczaj ustępuje po paru dniach, może być widoczna maksymalnie przez 2 tygodnie. Przez ten czas należy powstrzymać się od wzmożonej aktywności fizycznej, zrezygnować z sauny oraz gorących kąpieli. Konieczne jest także stosowanie się do zaleceń lekarza.

Pacjenci wybierający usługi oferowane przez naszą klinikę, mają pewność, że zajmą się nim kompetentni lekarze będący specjalistami w swojej dziedzinie. W przypadku zabiegów takich jak kantopeksja - profesjonalizm i doświadczenie odgrywają niezwykle istotną rolę. Jeśli problem opadającej powieki czy mało elastycznej skóry w okolicy oczu dotyczy Ciebie, skontaktuj się z nami.