1 czerwca 2022

Korzyści ze zmniejszenia biustu - poznaj fakty!

Redukcja nadmiernie rozrośniętych gruczołów piersiowych wykonywana jest zarówno ze względów estetycznych jak i ze wskazań zdrowotnych. Duże piersi potrafią być dla kobiet przyczyną fizycznego i psychicznego dyskomfortu, a ich chirurgiczne zmniejszenie niesie ze sobą szereg korzyści.

Mammoplastyka - czym jest?

Zabieg zmniejszania piersi, czyli mammoplastyka. Jest to zabieg operacyjny wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Polega na usunięciu przerośniętej tkanki gruczołu piersiowego, otaczającej go tkanki tłuszczowej oraz fragmentu pokrywającej go skóry. W kolejnych etapach modeluje się piersi tak aby nadać im pożądany wygląd oraz rozmiar.

Po operacji pacjentka, nosi specjalny pas, który poprzez ucisk redukuje obrzęk, przyspiesza proces gojenia oraz zmniejsza ryzyko infekcji, co pozytywnie wpływa na wygląd blizny. Ponadto podtrzymuje piersi co pozwala na zachowanie nadanego im kształtu. W zależności od wybranej techniki operacyjnej – zawsze dostosowanej indywidualnie do pacjentki - linie cięcia, a tym samym blizny mogą występować wokół otoczki lub mieć kształt odwróconej kotwicy. Przez rok należy chronić bliznę przed promieniami UV oraz unikać korzystania z solarium oraz sauny. Aktywność fizyczna nie jest zalecana przez dwa miesiące po operacji,
a pełen okres rekonwalescencji po mammoplastyce trwa około roku.

Zdrowotne i estetyczne korzyści ze zmniejszenia biustu

Duże, nieproporcjonalne piersi mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie, a dla wielu kobiet są one przyczyną dyskomfortu, stanowiąc znaczne obciążenie dla kręgosłupa. Zmniejszenie piersi zmienia środek ciężkości ciała, odciąża kręgosłup przez zniwelowanie napięć mięśniowych obręczy szyjno-barkowej, poprawiając postawę i niwelując bóle pleców, szyi a nawet głowy. Dlatego tak wiele kobiet decyduję się na tę operację zarówno ze względów zdrowotnych jak i estetycznych.

Poprawa sprawności fizycznej

Duży biust znacznie ogranicza możliwości ruchowe, dlatego bywa powodem rezygnacji
z regularnej aktywności fizycznej. Uprawianie sportu wiąże się z dyskomfortem, otarciami pod biustem a nawet odparzeniami. Zmniejszenie biustu sprawia, że kobiety mogą cieszyć się aktywnością fizyczną i w pełni korzystać z poszczególnych dyscyplin sportowych - oczywiście nie bezpośrednio po operacji, lecz gdy minie pełny czas rekonwalescencji.

Poczucie pewności siebie

Dla wielu kobiet duży biust może stanowić problem, który daje o sobie znać w bardzo prozaicznych sytuacjach – jak wybór bielizny, która dostępna tylko w specjalistycznych sklepach. Redukcja piersi poprawia proporcje ciała, zwiększa estetykę zarówno samych piersi, jak i całej sylwetki oraz zdecydowanie wpływa na poczucie komfortu i akceptację własnego ciała.

Zdolność do karmienia piersią

Dzięki niektórym technikom operacji istnieje możliwość zachowania zdolności do karmienia piersią.

Operacja zmniejszenia biustu ma znaczący wpływ na jakość życia kobiet, które od lat zmagają się ze zbyt obfitymi piersiami.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności