Chirurgia plastyczna piersi

Podniesienie piersi z powiększeniem implantami

Podniesienie piersi z powiększeniem piersi implantami

Kobiece piersi wraz z upływem czasu tracą swoją jędrność i zaczynają opadać. Może być to również efekt karmienia piersią, wahań wagi i naturalnych procesów starzenia skóry. Rozwiązaniem tego problemu jest operacja podniesienia piersi, które może być wykonane z równoczesnym powiększeniem implantami, gdy pacjentce zależy także na zwiększeniu rozmiaru piersi.

Jak wygląda zabieg?

Podniesienie piersi z powiększeniem piersi implantami to zabieg chirurgiczny, wykonywany ze wskazań estetycznych, którego celem jest nadanie piersiom odpowiedniego kształtu i wielkości, a także przywrócenie im jędrności. Przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i polega na powiększeniu piersi implantami oraz właściwym ich wymodelowaniu i podniesieniu poprzez odpowiednie wycięcie nadmiaru skóry.

Chirurg wykonuje specjalistyczne cięcia, które w zależności od zastosowanej techniki przebiegają wokół brodawki, pionowo oraz w fałdzie podpiersiowym (na kształt odwróconej litery „T”). Następnie poprzez cięcie w fałdzie podpiersiowym pod mięśniem piersiowym umieszcza implant o odpowiednim kształcie i wielkości oraz formuje gruczoł piersiowy na pożądanej wysokości. Ponadto przenosi brodawkę wyżej, by efekt podniesienia piersi był jak najbardziej naturalny. Operację kończy szycie, założenie opatrunku oraz specjalistycznego stanika uciskowego. Całość trwa 2-3 godz. Efektem zabiegu są uniesione, powiększone do pożądanego rozmiaru oraz jędrne piersi.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg podniesienia i powiększenia piersi implantami wymaga wcześniejszej konsultacji oraz przeprowadzenia zleconych badań, na podstawie czego następuje kwalifikacja do jego przeprowadzenia. Podczas konsultacji omawiany jest szczegółowo planowany zabieg, w tym ustalany rodzaj i wielkość implantów oraz technika operacyjna. Na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać lub znacznie ograniczyć palenie papierosów, zaś na 7 dni przed planowaną datą jego wykonania, zaprzestać przyjmowania leków utrudniających krzepliwość krwi. Na zabieg należy stawić się na czczo.

Co zrobić po zabiegu?

Po zabiegu pacjentka standardowo przez jeden dzień pozostaje w klinice. Bezpośrednio po operacji może pojawić się obrzęk oraz występować ból, który łagodzić można środkami przeciwbólowymi zaleconymi przez lekarza. Założony biustonosz należy nosić cały czas, aż do momentu zdjęcia szwów, które następuje ok. 10-14 dnia po operacji. Następnie przez kolejne 4 tygodnie należy nosić go przez większą część dnia. W tym czasie należy ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną oraz unikać gwałtownych ruchów. Powrót do pełnej aktywności życiowej następuje zwykle po upływie ok. 10-14 dni, zaś do ćwiczeń fizycznych można stopniowo wracać po 8 tygodniach od operacji. Na końcowe efekty zabiegu należy poczekać ok. 6 miesięcy.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Przeciwskazaniem do wykonania podniesienia piersi z powiększeniem piersi implantami może być:

  • bieżąca infekcja lub przeziębienie,
  • nieuregulowana cukrzyca,
  • zmiany nowotworowe,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • otyłość,
  • zaburzenia oddechowe i krążeniowe,
  • ciąża i karmienie piersią.

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu 120 - 180 minut
Wymagane badania
Znieczulenie ogólne
Pobyt w klinice 1 doba
Rekonwalescencja 14 dni
Zdjęcie szwów w 10 - 14 dobie
Zmiana opatrunków Zmiana opatrunków
Przeciwwskazania bieżąca infekcja lub przeziębienie, nieuregulowana cukrzyca, zmiany nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, otyłość, zaburzenia oddechowe i krążeniowe, ciąża i karmienie piersią
Zalecenia przed zabiegiem Zalecenie przedzabiegowe.pdf

Podniesienie piersi z powiększeniem implantami przed i po

Podniesienie piersi z powiększeniem implantami - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Podniesienie piersi z powiększeniem implantami 27 000 PLN 33 000 PLN
2 Podniesienie piersi z powiększeniem implantami i zastosowaniem siatki GalaFlex 34 000 PLN 40 000 PLN

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Polityka prywatności