Chirurgia plastyczna twarzy

Deep Plane Face Lifting

Wraz z wiekiem nasza skóra staje się wiotka, traci jędrność, pojawiają się zmarszczki i opadają policzki. Poprawa owalu twarzy jest możliwa dzięki zastosowaniu jednego z najskuteczniejszych zabiegów, a mianowicie dzięki liftingowi. Istnieją różne rodzaje liftingu twarzy, zaś coraz częściej wybieranym przez pacjentów jest Deep Plane Face Lifting.

Czym jest ten rodzaj liftingu i jak wygląda zabieg?

Lifting jest metodą mająca na celu usunięcie oznak starzenia takich jak - zmarszczki, wiotkość, utrata wyraźnego owalu twarzy i opadanie policzków. Sprawia, że skóra zyskuje piękniejszy i młodszy wygląd. Istnieją różne rodzaje liftingu twarzy, różniące się pod względem inwazyjności, liczby warstw tkanek twarzy, które poddane zostają leczeniu czy też miejsc, w których wykonywane zostają nacięcia.

Deep Plane Face Lifting – to chirurgiczny lifting, wykonywany na głębokich tkankach twarzy – czyli tych, które najbardziej ulegają opadnięciu wraz z wiekiem. Deep Plane Face Lift pozwala na uniesienie tkanek środkowej części twarzy, co było trudne w tradycyjnych metodach faceliftingu.  Pozwala on na skuteczną poprawę wyglądu twarzy i jej widoczne odmłodzenie, zachowując przy tym niezwykle naturalny efekt. Nie daje efektu „naciągnięcia twarzy” a jedynie jej uniesienie. Ta nowoczesna metoda z zakresu chirurgii plastycznej, słusznie zakłada, że proces starzenia nie obejmuje tylko skóry, ale i głębiej leżących tkanek, i to właśnie na nich należy się skupić, chcąc uzyskać lepszy, trwalszy i naturalny efekt.

Jak wygląda zabieg Deep Plane Face Lifting?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleni ogólnym i trwa – w zależności od zakresu działań
 – od 3 do 4 godzin. Poprzedza go wstępna konsultacja, podczas której następuje kwalifikacja do zabiegu. Lifting głęboki zalecany jest przede wszystkim osobom po 40. roku życia, które zmagają się z wiotkością policzków, brakiem widocznej linii żuchwy czy napiętej szyi.

Zabieg polega na wewnętrznym podniesieniu tkanek w obrębie twarzy, a także na usunięciu nadmiaru skóry. To co najważniejsze, tą techniką można uzyskać mocne zarysowanie linii żuchwy oraz napięcie szyi. Zakres działań jest szczegółowo określany, biorąc pod uwagę zarówno potrzeby, jak i oczekiwania pacjenta. Cięcia prowadzone są w taki sposób, by blizny pozostałe po operacji były jak najmniej widoczne, umiejscowione w naturalnych załamaniach twarzy. Chirurg pracuje na głębokich tkankach, odpowiednio je przemieszczając, a następnie modeluje skórę zewnętrzną, tak aby uzyskać maksymalnie naturalny efekt. Powoduje to zmiany w wyglądzie całej twarzy – policzków, nosa, ust, linii żuchwy oraz szyi – zaś osiągnięty efekt jest długotrwały i naturalny, a skóra staje się jędrna oraz widocznie młodsza.

Jak przygotować się do zabiegu Deep Plane Face Lifting?

Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań. Na kilka dni przed planowaną datą jego wykonania należy zaprzestać przyjmowania leków rozrzedzających krew. Ze względu na negatywny wpływ składników dymu papierosowego na proces gojenia się ran, zaleca się zaprzestania palenia papierosów na co najmniej 3 tygodnie przed operacją jaki i po niej.

Co zrobić po zabiegu Deep Plane Face Lifting?

Po zabiegu może wystąpić obrzęk, pojawić się zasinienie oraz dyskomfort bądź niewielki ból w miejscach nacięcia, zaś w celu jego złagodzenia należy stosować środki przeciwbólowe. Zwykle objawy te całkowicie ustępują w ciągu 2-3 tygodni od operacji. Przez okres 4-6 tygodni należy unikać czynności obciążających – wstrzymać się od aktywności fizycznych, korzystania z sauny, solarium i basenu.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Wśród przeciwskazań medycznych, uniemożliwiających przeprowadzenie chirurgicznego liftingu twarzy, wymienić należy ciążę i karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne
i nowotworowe, nieuregulowaną cukrzycę, aktywna choroba zakrzepowo-zatorowa, stany zapalne operowanych obszarów, nieuregulowane nadciśnienie oraz choroby układu oddechowego w okresie zaostrzenia.

ZOBACZ WIDEO

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu około 4 godzin
Wymagane badania grupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG
Znieczulenie ogólne
Pobyt w klinice 1 doba
Rekonwalescencja do 14 dni
Zdjęcie szwów pierwsze w 5 dobie, kolejne w 10-14 dobie
Opatrunki przy zdjęciu szwów
Przeciwwskazania ciąża i karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne i nowotworowe, nieuregulowana cukrzyca, aktywna choroba zakrzepowo-zatorowa, stany zapalne operowanych obszarów, nieuregulowane nadciśnienie oraz choroby układu oddechowego w okresie zaostrzenia
Zalecenia przed zabiegiem Zalecenie przedzabiegowe.pdf

Deep Plane Face Lifting przed i po

Deep Plane Face Lifting - Cena

Zabieg: Cena od: Cena do:
1 Deep Plane Face Lifting 55 000 PLN
2 Endoskopowy lifting brwi + midface lift 30 000 PLN