Medycyna estetyczna

Modelowanie nosa

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym

Nos jest bardzo ważnym elementem naszej twarzy, znacznie wpływającym na wygląd całej twarzy. Czasami jednak przeszkadza nam jego wielkość, kształt, występujące niedoskonałości - takie jak wzgórek na grzbiecie lub rozdzielenie chrząstki na czubku nosa. Korygowanie nosa z użyciem kwasu hialuronowego to nieinwazyjny sposób na poprawę jego wyglądu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym trwa około 20-30 minut. Jest to metoda mało inwazyjna. Całość rozpoczyna znieczulenie nosa poprzez nałożenie kremu znieczulającego. Następnie w określone miejsca, za pomocą cienkiej igły i w głąb skóry, wprowadzany jest preparat kwasu hialuronowego o konsystencji gęstego żelu. Najważniejszym etapem jest odpowiednie wymodelowanie substancji do momentu uzyskania pożądanych efektów - kwas hialuronowy doskonale uzupełnia miejsca, które wymagają korekty, przy czym bardzo ważna jest tu odpowiednia technika oraz doświadczenie specjalisty wykonującego zabieg.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jedynie na tydzień przed zabiegiem podania kwasu hialuronowego należy zaprzestać  przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi, zwłaszcza aspiryny. Do zabiegu kwalifikowane są wszystkie osoby zdrowe, bez względu na płeć i wiek. Polecany jest on przede wszystkim osobom, które czują dyskomfort z powodu wyglądu swojego nosa, spowodowany chociażby jego kształtem, wielkością, bądź też defektami w postaci wzgórka na grzbiecie lub rozdzielenia chrząstki.

Co zrobić po zabiegu?

Zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po nim pacjent może powrócić do normalnego trybu życia. Należy jedynie unikać sauny i solarium. Pierwsze efekty widoczne są natychmiastowo, natomiast na ostateczne należy poczekać około dwa tygodnie. Niekiedy po zabiegu pojawia się niewielki obrzęk i zasinienie skóry w miejscu nakłucia, które znikają po kilku dniach.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Do  przeciwskazań do jego wykonania należą:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • miejscowe stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik i inne);
  • choroby autoimmunologiczne;
  • leczenie onkologiczne;
  • tendencja do powstawania bliznowców;

Ważne informacje

Czas trwania zabiegu 30 - 60 min
Znieczulenie miejscowe
Pobyt w klinice wyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja 1-2 dni
Przeciwwskazania ciąża i karmienie, czynna infekcja, czynna opryszczka, zmiany ropne na skórze, choroby nowotworowe w trakcie leczenia, przyjmowanie doustnych leków rozrzedzających krew