Przeszczep tkanki tłuszczowej

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Przeszczep tkanki tłuszczowej

Przeszczep tkanki tłuszczowej - skorzystaj z możliwości, jakie daje Ci własne ciało

Tkanka tłuszczowa to najlepszy, bo naturalny wypełniacz. Może służyć do powiększenia ust, zredukowania zmarszczek, wygładzenia fałdów bądź uzupełnienia różnego rodzaju ubytków. Przeszczepiona z twojego własnego ciała będzie dobrze tolerowana przez organizm i da naturalny efekt.

Przeszczep tkanki tłuszczowej zbliżony jest do standardowej liposukcji, wymaga jednak pobrania zdecydowanie mniejszej ilości tkanki. Tłuszcz pobierany jest najczęściej z przyśrodkowych powierzchni ud bądź okolic nadłonowych. Pobiera się go nieco więcej niż będzie potrzebne do przeszczepienia, ponieważ w trakcie zabiegu komórki tłuszczowe mogą ulec uszkodzeniu oraz biodegradacji redukując masę pobranej tkanki nawet do 30%. W związku z tym zdarza się nieraz, że konieczne jest powtórzenie zabiegu.

W pierwszym etapie zabiegu w miejsce pobierania podaje się grubą igłą specjalny płyn służący między innymi do obkurczenia naczyń krwionośnych (zmniejsza to krwawienie po zabiegu). Następnie odsysa się tłuszcz za pomocą kaniul osadzonych na strzykawkach. Na koniec zakłada się szwy i opatrunki, a miejsce pobierania uciska wykorzystując specjalnie przygotowane ubranie bądź plastry.
Po zabiegu, zarówno w miejscu pobrania jak i przeszczepu, może pojawić się krwiak, zaropienie rany czy przejściowa nierówność operowanych obszarów.

Przeszczep tkanki tłuszczowej - ważne informacje
Czas trwania zabiegu30 - 90 minut
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B
Znieczuleniemiejscowe, dożylne, ogólne (w zależności od decyzji lekarza)
Pobyt w Centrumdo 1 doby
Rekonwalescencja7-14 dni
Zdjęcie szwóww 7 dobie
Zmiana opatrunkówprzy zdjęciu szwów
Przeciwwskazaniaskazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża