Podniesienie brwi

Podniesienie brwi

Podniesienie brwi

Podniesienie brwi - Recepta na pogodny wyraz twarzy

Zmarszczki na czole lub nisko usytuowane mogą powodować wrażenie zmęczonej twarzy. Chirurgiczne podniesienie brwi przyczynia się do zmiany tego wrażenia, sprawiając, że twarz wydaje się młodsza i pogodniejsza, a spojrzenie jaśniejsze i bardziej otwarte.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Po dokonaniu cięcia u nasady włosów, napina się skórę czoła, modyfikuje czynność mięśni i unosi brwi. Powstałe w skutek zabiegu blizny są ukryte pod włosami, a więc praktycznie niewidoczne.

Po zabiegu można spodziewać się obrzęku i zasinienia powiek. Jednak dolegliwości te powinny ustąpić po dwóch tygodniach. Ostateczny efekt podniesienia brwi ocenia się po trzech miesiącach.
Dobre rezultaty daje połączenie zabiegu z liftingiem twarzy lub korekcją powiek. Można je przeprowadzić jednocześnie.

Podniesienie brwi - Ważne informacje
Czas trwania zabieguokoło 120 minut
Wymagane badaniagrupa krwi, morfologia, OB, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatynina, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), badanie ogólne moczu, szczepienie p/WZW B, EKG, RTG płuc
Znieczulenieogólne
Pobyt w Centrum1 doba
Rekonwalescencjaok 10 dni
Zdjęcie szwóww 6-7 dobie, następne w 8-10 dobie
Opatrunkiprzy zdjęciu szwów
Przeciwwskazaniaskazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, nieuregulowana cukrzyca, infekcja ropna skóry i śluzówek, ciąża
Galeria zdjęć