Laser-biostymulujący

Laser-biostymulujący

Szybsza regeneracja po zabiegu

Każdemu pacjentowi zależy na tym, aby po przebytym zabiegu jak najszybciej wrócić do normalnej aktywności. Dlatego tak ważne jest, aby terapię pooperacyjną wspierać zabiegami uzupełniającymi, przyspieszającymi gojenie się ran i uśmierzającymi ból. Takie działanie ma między innymi laseroterapia zachowawcza, zwana biostymulacją, która wykorzystuje bezpośrednie działanie energii laserowej na procesy tkankowe bez ich uszkadzania.

Do stymulacji medycznej używa się promieniowania z zakresu światła widzialnego i podczerwieni. W wyniku promieniowania laserowego, przenikające w głąb tkani światło powoduje zwiększone odżywianie i regenerację komórek, a w rezultacie redukcję stanów zapalnych i wysięków. Promienie wytwarzane przez laser biostymulacyjny wykazują również właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne, a także poprawiają mikrokrążenie.

Ważne informacje
Czas trwania zabiegu5-20 minut
Wymagane badania-------
Znieczulenie-------
Pobyt w Centrumwyjście od razu po zabiegu
Rekonwalescencja-------
Zdjęcie szwów-------
Zmiana opatrunków-------
Przeciwwskazaniaciąża, miesiączka, rozrusznik serca, choroby bakteryjne, gorączka, padaczka, uczulenia na światło, nowotwory, nadczynność tarczycy, cukrzyca