Kompleksowa opieka okołooperacyjna

Kompleksowa opieka okołooperacyjna

Zajmiemy się Tobą na najwyższym poziomie

W naszym Centrum oferujemy pacjentom nie tylko profesjonalne zabiegi, ale również profesjonalną opiekę medyczną po ich wykonaniu. Jest to tzw. kompleksowa opieka okołooperacyjna. Podobnie jak wszystkie wiodące ośrodki medyczne na świecie nie tylko przeprowadzamy operacje, ale również zajmujemy się leczeniem ran będących bezpośrednią konsekwencją zabiegów. Za pomocą specjalnie dobranych terapii wspomagamy procesy naprawcze podczas gojenia, aby pozostające po zabiegach blizny były jak najmniej widoczne, a pacjent mógł jak najszybciej wrócić do swoich normalnych zajęć.

Efektem ubocznym zabiegów chirurgicznych zawsze są blizny. Oczywiście w przypadku chirurgii estetycznej opracowano takie techniki zabiegowe, aby były one jak najmniej widoczne i na ogół, po dobrze przeprowadzonych operacjach oraz prawidłowym gojeniu, nie są uciążliwe dla pacjentów. Jednak podczas gojenia można dodatkowo stymulować tkanki tak, aby blizny były jeszcze bardziej dyskretne. W literaturze naukowej działania takie określa się pojęciem „scar managment”, co można przetłumaczyć jako koordynację gojenia się ran. Jednocześnie stosuje się tzw. „pain managment”, czyli terapię przeciwbólową.

Nie ma ujednoliconego programu postępowania w tym zakresie, tak jak nie ma dwóch takich samych pacjentów. Jednak w procesie rehabilitacji najczęściej zalecane jest stosowanie takich zabiegów jak: masaż poprzeczny, mobilizacja blizn, ultradźwięki, LLT, presoterapia, taping kinezjologiczny. Ich skuteczność została potwierdzona obserwacjami i badaniami naukowymi. Wiedza na ten temat wciąż rozwija się bardzo dynamicznie na całym świecie.

W naszym Centrum stosujemy zabiegi fizykalne, zgodne z najlepszymi światowymi standardami w rehabilitacji pooperacyjnej. Co więcej, bazując na wieloletnich doświadczeniach wzbogaciliśmy „scar managment” o własne rozwiązania. Do każdego typu operacji opracowano pakiety zabiegów, dzięki którym nasi pacjenci szybciej pozbywają się widocznych, uniemożliwiających powrót do codzienności oznak interwencji chirurgicznych, takich jak: siniaki (wybroczyny), obrzęki, ból czy ograniczenia w poruszaniu. Aby zwiększyć komfort pacjentów podczas gojenia, staramy się też możliwie wcześnie wprowadzać kinezyterapię opartą na metodzie PNF, jak również prądy TENS oraz interferencyjne, działające przeciwbólowo.

Każdy pacjent po poważniejszym zabiegu operacyjnym w naszym Centrum Chirurgii Plastycznej ma zapewniony program podstawowy terapii uzupełniającej składający się z 3 – 4 sesji. Może również skorzystać z opcji rozszerzonej, obejmującej 10 – 15 zabiegów, dzięki którym szybciej wróci do formy i swoich codziennych zajęć.